Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przewód podciśnienia serwo - kolektor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przewód podciśnienia serwo - kolektor

    piramida, wszystko zależy od szczęścia
    ja miałem dachowanie jako pasażer i byłem bez pasów, zakończyło się podrapaną ręką

  • #2
    Przewód podciśnienia serwo - kolektor

    Witam.
    Po oddaniu do mechanika mojej octavii na wymianę płynu hamulcowego
    Pękł mu przewód Podciśnienia Serwo - kolektor
    szukałem w sklepach nie moge takiego znalezc
    on jakos go skleił ale mówił bym szukał go bo lepiej bedzie zmienic.
    spisał mi nr z niego 652 1K0 612 041 wie ktos moze gdzie dostane taki i ile bedzie kosztował???

    Komentarz


    • #3
      na metry w dobrym sklepie motoryzacyjnym
      Octavia

      Komentarz


      • #4
        bogdan2111, w BXE to powinien być przewód podciśnienia z zaworem zwrotnym, całość o numerze 1K0 612 041 ET ( jak podasz w ASO VIN auta to wyskoczy im odpowiednia końcówka literowa - u mnie w BXE był ten co podałem ), cena w ASO ok. 90 pln. Jak będziesz go zakładał to od strony pompy podciśnienia ( jest zintegrowana z pompą paliwa ) możesz delikatnie posmarować ten metalowy króciec wyjścia podciśnienia jakimś klejem ( typu butapren itp. do gumy ) tak by dokładnie uszczelnić to połączenie.
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          kowal 2002, dzieki ale to pękło w tym miejscu

          zdj się nie ładuje poniżej alternatywny link:
          ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

          i czy można dostać sam ten kawałek rurki??
          Bo cały przewód trochę drogi
          Link

          Komentarz


          • #6
            W ASO tylko jako całość. Można by spróbować coś "dorobić" ale pamiętaj, że ta rurka musi być w miarę sztywna, tak, żeby się nie zapadała "do środka" od podciśnienia.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Witam...

              dopadła i mnie awaria mojej O...[O1 ALH 1.9TDI 90KM '02r]

              Dziś rano musiałem odpalać ją na kable... :x kiedy silnik zaskakiwał, z bloku, zaczął unosić się dym... Powodem był ten oto wyciek w okolicach pompy podciśnienia:




              Dodatkowo słychać jest wyraźne syczenie powietrza, które nasila się kiedy poruszy się przewodem wychodzącym z pompy i łączący ją z serwem.


              Ktoś może wie, skąd może płyn wyciekać i ewentualnie po VIN podać nr oryginalnych części, żebym mógł je wymienić...?

              Ponadto pedał hamulca jest wyraźnie wyżej od sprzęgła i gazu. Syczenie słychać również przy jego wciskaniu... nie jest twardy, wchodzi swobodnie.

              Jakieś porady?

              EDIT:

              Dźwięk uchodzącego powietrza spowodowany jest sparciałą uszczelką, na końcówce przewodu podciśnienia wchodzącej w serwo.

              EDIT2:

              Nr już mam... 1J0612041G załączam rysunek z przewodem nr 4 w załączonym pliku...

              Jakieś porady co do wymiany? Na coś uważać muszę? Skąd przypuszczalnie ten wyciek?
              Załączone pliki
              Moja ex - Łasica
              BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X